Familjeföretaget Sibbesson AB

Med en härlig utsikt över Sibbarpsdalen utanför Näsum och med Ryssberget i ryggen ligger Torngården och dess gårdsbutik, ett jordbruk som drivs av familjen Sibbesson.

Sibbesson AB grundades 1932 av Amy Sibbesson. Idag drivs familjeföretag av tredje och fjärde generationen Sibbesson.

Bengt Sibbesson
VD
info@sibbesson.se

Erik Sibbesson
odlingsansvarig
erik@sibbesson.se

Emma Sibbesson
administration
emma@sibbesson.se

Jonas Sibbesson
hallonodling
jonas@sibbesson.se

Håkan Sibbesson
försäljning grossist
hakan@sibbesson.se

Andreas Jönsson
försäljning butik
andreas@sibbesson.se

Lisa Sibbesson
gårdsbutik
lisa@sibbesson.se

Marlene Sibbesson
förädling
marlene@sibbesson.se

.