Familjeföretaget Sibbesson AB

Med en härlig utsikt över Sibbarpsdalen utanför Näsum och med Ryssberget i ryggen ligger Torngården och dess gårdsbutik, ett jordbruk som drivs av familjen Sibbesson.

Sibbesson AB grundades 1932 av Amy Sibbesson. Idag drivs familjeföretag av tredje och fjärde generationen Sibbesson.

Erik Sibbesson

VD och odlingsansvarig

erik@sibbesson.se

Jonas Sibbesson

hallonodling

jonas@sibbesson.se

Emma Sibbesson

administration

emma@sibbesson.se

Andreas Jönsson

försäljning butik

andreas@sibbesson.se

Håkan Sibbesson

försäljning grossist

hakan@sibbesson.se

Marlene Sibbesson

förädling

marlene@sibbesson.se

Lisa Sibbesson

gårdsbutik

lisa@sibbesson.se